1 : 6 (1:3)

Sestava: Motyka, Fišer, Hrabovský, Pagáč, Beránek, Richter L., Wágner, Říha, Večeřa,

Richter T., Nezval

Góly domácí: 21. min.

Góly Podolí: vl. (6. min.) Večeřa (7. min., 25. min.), Richter T. (33. min., 41. min.,

60. min.)

Jak viděl zápas trenér:

Poslední zápas podzimu klukům vyšel nadmíru dobře. Přestože tomu výsledek zcela

nenapovídá, tak soupeř sehrál s naším týmem rovnocennou partii a to hlavně v první půli,

kdy naši obranu dost potrápili.

Klukům nemám co vytknout, protože se celý zápas soustředili na utkání a i za výrazného

vedení se snažili tým Žabčic přehrávat v osobních  soubojích. Musím svůj tým pochválit

hlavně v obranné řadě, kde od posledního tréninku udělali velký pokrok a složité situace

se nesnažili řešit jen odkopem od brány do zámezí.

Závěrem: Podzimní část sezóny pro nás skončila nadmíru dobře, i když jsem po třetím

vítězství začal věřit v umístění nejvyšší, musím být za dosavadním 2. místem spokojený.

V zimní přestávce chceme udělat kvalitní přípravu spojenou s absolvováním několika

turnajů, kde budeme zkoušet nové hráče, ale hlavně dostanou šanci ti, kteří si na podzim

tolik nezahráli.

trenér: Vránek Vladan

8.

FK PODOLÍ - V. Šumice/Pozořice

6 : 6 (5:2)

Sestava: Motyka, Fišer, Frank, Pazdera, Beránek, Richter L., Kučera, Říha, Večeřa,

Richter T., Wágner, Nezval, Pagáč

Góly Podolí: Večeřa (1. min., 13. min., 45. min.), Richter L. (8. min.)

Richter T. (20. min.), Wágner (29. min)

Góly hosté: 15. min., 26. min., 38. min., 44. min, 55. min., 58. min.

Zápas se musel asi nejvíce líbit nezaujatému fanouškovi. Padlo hodně branek na obou

stranách a byl k vidění útočný fotbal. Bohužel, dle vývoje utkání, ne úplně šťastný pro

naše barvy. Kluci brzy vedli a zdálo se, že ještě po prvním poločase nic nezabrání tomu,

aby jsme si připsali další vítězství.

Ve druhé půli soupeř vyrukoval s jinou taktikou. Napadal přihrávky kluků už v našem

obranném pásmu a mé svěřence doslova zahnal na vlastní polovinu hřiště. Ještě se nám

podařilo z brejku navýšit vedení na 6:3, ale to bylo z naší strany vše a nutno říci, že jsme

měli strach o udržení remízového stavu.

Závěrem: Jako každý trenér nerad prohrávám. Přestože to dnes prohra nebyla, nebylo

to bohužel ani vítězství, které mělo přijít, protože kvalitu na to máme.

Vysvětlení je jasné. Docházelo k častému střídání, kdy se na hřiště dostávali kluci,

co fotbal ještě neovládají. Musíme si ale uvědomit, že to vše děláme pro všechny, aby i oni

Góly domácí: 27. min.

Podle postavení obou týmů v tabulce, Podolí (2) a Hrušovany (10), to měla být pro náš

tým jednoznačná záležitost. V prvním poločase to tak ale zdaleka nevypadalo. Naši kluci

předváděli místy líbivou kombinační hru a podařilo se jim dokonce ve dvou případech

i gólové zakončení, leč z ofsajdu. Kluci ale dokázali vstřelit branku a to nádhernou trefou

v podání Tomáše Richtera od rohového praporku. Soupeř poté vyrovnal na konci první

půle po hrubce našeho obránce.

Ve druhém poločase už na hřišti vládl jen jeden tým, který svoji převahu dokázal využít

brankově a to ještě mnoho dalších šancí po brance volalo.

Výsledkem je celková spokojenost s výkonem celého týmu, jen se příště musíme snažit

hrát naplno od začátku utkání.

6.

FK PODOLÍ - Prace/Blažovice

2 : 1 (1:0)

Sestava: Motyka, Fišer, Frank, Pazdera, Beránek, Hrabovský, Kučera, Říha, Večeřa,

Wágner, Pagáč, Nezval

Góly domácí: Večeřa (13. min.), Wágner (59. min.)

Góly hosté: 45. min.

Dnes jsme hráli s lepším týmem, který nás celý zápas přehrával na vlastní polovině. Kluci

se i přesto nepoložili a ubránili těsnou výhru, kterou dosáhli v poslední minutě zápasu.

Musím vyzdvihnout nejen výkon celého mužstva, ale zejména našeho brankáře Lukáše

Motyku, který dokázal náš tým podržet a pustit za svá záda jen jeden přímý kop soupeře.

V zápase nám, poprvé v této sezóně, chyběla dvojčata Lukáš a Tomáš Rychterovi, tedy

kluci, kteří mužstvo táhnou a o to je toto vítězství cennější.

5.

SK BABICE -  FK PODOLÍ

1  : 3 (1:1)

Babice nad Svitavou - FK Podolí 1:3 (1:1)

Celý zápas náš tým diktoval tempo hry, takže výsledek neodpovídá průběh zápasu.   Soupeř vystřelil 2x za zápas na naší bránu a nutno říci, že se štěstím prošla jedna   střela  za záda našemu náhradnímu brankáři a to bylo od domácích zcela vše.

Další průběh zápasu domácí tým dělal vše, aby remízový výsledek udržel až do konce   utkání. Podívaná to byla vskutku hodně smutná, protože tým Babic se nesnažil cokoli   vymyslet. Ihned poté co se dostali k míči, ho bezelstně dopravili do autu.

Kvalita a neúprosná snaha o vítězství se přece je našemu týmu vyplatila a 2 brankami,   v závěru utkání, kluci rozhodli o svém vítězství.

Trenér: Vránek Vladan

4.

FK PODOLÍ – SK MĚNÍN

2 : 4 (2:1)

FK Podolí - SK Měnín 2 : 4 (2:1)

Zápas z velké části ovlivnilo  počasí (trvalý déšť), přesto bylo k vidění velmi kvalitní utkání. Naši kluci lépe zvládli první půli, kdy i zásluhou štestí vedli. Zato začátek druhého poločasu zcela zaspali a soupeř během krátké chvíle vstřelil 3 branky. Vyrovnaný zápas rozhodla naše nepozornost ve druhé půli na kterou se i přes velkou snahu nepodařilo zareagovat. Nutno dodat, že soupeř byl velmi dobře sehraný,

Kluci spolu zřejmě už nějakou chvíli hrají, přesto náš tým až na jednu velkou chybičku sehrál velmi dobrý zápas.

3.

Mokrá /Horákov - FK Podolí    3 : 7 (1:5)

První půle jasně v naší režii, kdy jsme soupeře jasně přehrávali a svoji převahu kluci dokázali využít brankově. Druhý poločas si kluci zápas zbytečně zdramatizovali, neproměňováním jasných brankových příležitostí.

Nutno říci,že se soupeř ve druhé půlhodince o hodně zlepšil a za stavu 3:6 náš tým docela výrazně potrápil, konečný klid dal až 7 brankou 5 min. před koncem Tomáš Richter.

Příští týden nás čeká asi nejsilnější tým soutěže Měnín. Bohužel mám na tento zápas už 5 omluvenek od hráčů (rodinné akce) a nevím, jak dokážeme odehrát zápas.

trenér:Vránek Vladan

2.

FK PODOLÍ – TJ OCHOZ

3 : 2 (1:1)

FK Podolí - Ochoz  3:2

Vyrovnaný zápas už podle výsledku. Kluci měli v první půli převahu, ale bohužel gólově se prosadili jen jednou. Soupeř vyrovnal z ojedinělé akce. Druhý poločas už byl o něčem jiném. Soupeř z Ochoze se začal prosazovat. Dařilo se mu pokrývat naše klíčové hráče a  nebýt 2 ofsajdů, výsledek mohl být zcela opačný. Všem klukům patří velká pochvala. Bylo na nich vidět jak moc chtějí vyhrát. „Odmakali“ zápas až do úplného závěru. Musíme však zapracovat na koncovce! Kdybychom  po první půli vedli 4:1, nemuseli se kluci strachovat o výsledek až do konce zápasu!  V závěru nám už ale docházely síly. Přesto  vítězství nad soupeřem, který předvedl  velmi kvalitní výkon je velmi cenné.

Soupiska Podolí:

Motyka Lukáš B; Fišer Pavel (K); Wágner Filip; Pazdera Matěj; Richter Lukáš; Hrabovský Michal; Kučera Lukáš; Říha Zdeněk; Večera Martin; Richter Tomáš; Beránek Michal; Nezval Matěj

Branky za Podolí:

4x Večera, 4xRichter Tomáš, 2xHrabovský, 2xŘíha, 1x Richter Lukáš, 1xBeránek

Branky za Babice: (8. a 60.min.)

SK Blučina - FK Podolí 2:14 (1:7)

První zápas sezóny klukům vyšel nadmíru dobře. Od 1 minuty bylo jasné, kdo bude diktovat tempo hry. Náš tým pracoval přesně tak, jak jsme si řekli před zápasem, dostat se co nejdříve do vedení alespoň o 3 branky a vzadu hrát na jistotu. Celému týmu nemám co vyčíst. Pokud se vyskytly nějaké nedostatky, řekli jsme si je hned na hřišti a kluci vše napravili. Výsledek je výrazný, ale myslím že těžší soupeři nás teprve čekají. Pochvalu zaslouží všichni, jen musím vyzdvihnout výkon nového hráče a tím je Michal Beránek. Ten zápasy nikdy nehrál a přitom byl opravdovým příkladem poctivého fotbalisty… Nesmím zapomenout na přínos pro tým dvojčat Richterových, Lukáše a Tomáše, kteří už většinu času tráví basketem a jsem moc rád, že se mi je podařilo zase vtáhnout do fotbalu, protože jej ovládají stejně dobře jako basket. Jen doufám, že to bude na co nejdelší dobu.